Did you mean How much moneywas the first pencil? If so, maybe around $0.01 cent. They became more and more money for some reason, they started selling them for $0.05 cents. By now I'm guessing (because they sell more than one in each box) that one pencil costs $0.10 cents, but this is all a guess because there were different brands I'm sure, and they all don't sell for the same price. I have seen Little House on the Prairie, I'm not sure if you have, but the people in there got their pencils for $0.05 cents, that's when they still had one room schools. I'm sorry if you didn't mean how much money, but maybe try to be a little bit more clear next time.
Chat with our AI personalities